Харкiвська школа архiтектури — приватний заклад вищої освіти.

подати заявку

Нульовий рік — це дотик до сучасної професії архітектора та урбаніста для тих, хто хоче спробувати себе в архітектурі та має наміри отримати у майбутньому архітектурну професію.

ХША готує архітекторів-практиків, які мають ґрунтовну теоретичну, технологічну та практичну базу, спроможні створювати сучасну архітектуру в Україні та виходити на міжнародний рівень. Річний курс дає можливість отримати базові навички, познайомитися з теорією, спробувати себе у різноманітних проектах, по-іншому поглянути на професію та отримати нову точку відліку.

 

 

Курс «Нульовий рік» за два семестри крізь унікальний набір дисциплін та проєктів заглиблює вас у сучасну професію та готує до подальшого навчання на програмі бакалаврату ХША чи передових закладів вищої освіти в усьому світі.

Протягом курсу студенти стануть частиною української та міжнародної архітектурної спільноти, дізнаються про горизонти та можливості в професії, а ще отримають нові знайомства та враження.

Для кого

 • Охочим вступити на програму бакалавра ХША чи передових закладів вищої освіти в усьому світі.

 • Школярам, які хочуть визначитися з професію, цікавляться архітектурою та урбанізмом.

 • Студентам архітектурних, мистецьких та технічних спеціальностей.

 • Сформованим професіоналам, які хочуть розширити свої горизонти.

 • Тим, хто мріє стати архітектором та хоче спробувати себе у професії

 • 1

  Базовим практичним навичкам архітектора та урбаніста: скетчинг, фотографування, макетування та креслення. Просторовому малюнку, формуванню ідей у зображенні, композиції, шрифтам та архітектурній графіці.

 • 2

  Розумінюю теорії про влаштування міст та фокуси архітектури.

 • 3

  Навичкам дослідження та інтерпретації, соціологічним та антрополгічним дослідженням, практикам партисипіції та погляду та місто та соціум, як на невід’ємну складову архітектури.

 • 4

  Формуванню власних поглядів, вмінню їх зображувати, описувати та доносити різними методами, вмінню оформлювати, структурувати власні роботи та презентувати їх перед аудиторією.

 • 5

  Навичкам презентації своїх робіт у портфоліо, досвіду та участі у виставках, критичному веденю дискусій та рев’ю.

 • Локація

  м. Харків, вул. Конторська, 5.

 • Тривалість програми:

  2 семестри — 8 місяців
  жовтень — травень

  Зимові канікули — 2 тижні (січень)
  Весняні канікули — 1 тиждень (травень)

 • Розклад навчання

  6 навчальних годин на тиждень

  1 група:
  Понеділок, середа 17:00-20:00
  2 група:
  Субота 10:00-13:00 ; 14:00-17:00
  (Точний графік занять буде повідомлено у серпні)

 • Мова навчання

  Українська, російська

 • Сертифікат

  Про успішне завершення річного курсу з 14 дисциплін

  15 кредитів ЄКТС

 • Вартість

  15 000 грн. за семестр
  (всього 2 семестри)

 • Навантаження

  168 аудиторних годин
  32 години рев'ю
  250 годин самостійної роботи

Один з принципів влаштування програми полягає у комбінуванні предметів у блоки з теоретичним та проєктним фокусом. Разом вони утворюють особливу «лінзу», крізь яку ви дивитеся на поставлену задачу, через кожну з дисциплін розуміючись на особливостях предмету та заглиблюючись у деталі.

Протягом року студенти вивчають 14 різних дисциплін та розробляють 7 особистих чи групових проєкти, пов’язаних з архітектурною теорією, дослідженнями, конструкціями, матеріалами та іншим. Наприкінці року вони розробляють своє портфоліо для подальшого вступу чи роботи.

Заняття проходять у форматі лекцій, дискусій, практичних робіт та іноді прогулянок-досліджень. Кожен з проєктів закінчується груповим рев’ю — презентацією та обговоренням ваших проєктів з колегами-студентами та викладачами, на кожному із рев’ю студенти покращують свої навички підготовки та презентації.

 

Блоки програми

1 семестр
  • ТЕОРІЯ АРХІТЕКТУРИ

  • ФОТОГРАФІЯ

  • СОЦІОЛОГІЯ

  • ГРАФІКА

  • КОНСТРУКЦІЇ

  • МАТЕРІАЛИ

2 семестр
  • ФІЛОСОФІЯ

  • СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО

  • УРБАНІЗМ

  • СКЕТЧИНГ

  • СТУДІЯ (АРХІТЕКТУРА)

  • КРЕСЛЕННЯ

  • ПОРТФОЛІО

  • ВИСТАВКА

Предмети

 • ТЕОРІЯ АРХІТЕКТУРИ + ФОТОГРАФІЯ

  Блок присвячений знайомству та поглибленню в архітектурні аспекти, методи та виклики. З чим пов’язані архітектурні стилі, на які питання відповідає форма та естетика, які тенденції у сучасній архітектурі ми бачимо та з чим працює архітектор сьогодні. Ми навчимося аналізувати та вивчати архітектуру, яка нас оточує та через мову фотографії та особливого сприйняття архітектури крізь неї зробимо особисті проєкти від знімання до друку та виставки своїх робіт.

 • СОЦІОЛОГІЯ + ГРАФІКА

  У цьому блоці ми відповімо на питання, для кого ми проєктуємо, чим відрізняється хороший простір для людей від поганого, як впливає архітектура на нас особисто та які якості у просторі для нас важливі. Паралельно, вивчаючи теорію соціології та методи соціологічних досліджень, ми навчимося зображати дослідження та ідеї графічною мовою. Цикл занять передбачає занурення у три світи графічної мови — графіка, шрифти та фотографія. Спираючись на ці навички, проєкт буде полягати у тому, щоб у форматі постеру, презентації та інших ілюстрацій зобразити свої дослідження.
  (Інструменти: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop та, звісно, ручна графіка).

 • КОНСТРУКЦІЇ + МАТЕРІАЛИ

  Розуміння технологій, конструкцій та економічного використання матеріалів є невіддільною складовою у роботі архітектора. Тому ми будемо розробляти проєкт конструктивного рішення окремого об’єкту, втілювати його за допомогою використання різних матеріалів та випробовувати його на міцність. Важливою теоретичною базою є знання типологій будівництва та варіативності можливостей — цей фокус є головним у блоці конструкцій та матеріалів.

 • ФІЛОСОФІЯ + СУЧАСНЕ МИСТЕЦТВО

  Яким викликам сьогодення відповідає філософія, які питання вона ставить архітектору та урбаністу при проєктуванні — це загальний вступ у предмет та важлива навичка для того, щоб почати критично осмислювати власні пропозиції та ідеї. У цьому блоці ми познайомимося з сучасним мистецтвом та створимо проєкт, який без проєктних рішень буде впливати на архітектуру, місто та людей. Колаборація філософії та сучасного мистецтва дозволить вийти у метаконтекст та зрозуміти як створювати концепції, критично аналізувати тексти та захищати власну думку.

 • УРБАНІЗМ + СКЕТЧИНГ

  Міський простір — це невіддільний загальний контекст, у якому розгортаються архітектурні, соціальні та політичні сценарії. Зараз міста стрімко змінюються та беруть нові вектори розвитку: комфортність, екологічність, стійка мобільність. Протягом курсу, методами скетчингу просторів та спостереження міста, ми навчимося досліджувати проблеми, виявляти особливості та відповімо на питання, що саме створює хороше та приємне місто, у якому ми мешкаємо.

 • СТУДІЯ (АРХІТЕКТУРА) + КРЕСЛЕННЯ

  Студія — це формат навчання, у якому ви пропонуєте ідеї та проєктуєте під керівництвом тьютора. Задачею одного з фінальних блоків є спроєктувати малу архітектурну форму та втілити свою проєктну ідею у кресленнях та об’ємі. Ми навчимося проєктувати у процесі макетування та робити креслення для проєкту.

 • ПОРТФОЛІО + ВИСТАВКА

  Завершуючий курс навчить збирати свої проєкти в одну змістовну та логічну історію та графічно презентувати їх. Протягом блоку ми відрефлексуємо здобуті знання та досвід, навчимося подавати свої проєкти, описувати їх, редагувати й верстати у графічних програмах. Паралельно ми будемо готувати концепцію виставки та втілювати її у життя. Вміти робити портфоліо для вступу на освітні програми, розповідати про них та брати участь у виставках — це частина життя архітектора.

"

"

"

"

"

"

"

"

"

"

"

"

"

"

Аліна Єсаян

Архітекторка в офісі Nikitenkoteam, тьюторка блоку Студії у Харківській школі архітектури.

Україна

Аліна Лисачкова

Графічна дизайнерка. Брала участь у великих міжнародних професійних виставках, таких як International Eco-poster Triennial the 4th Block, Moscow Global Biennale of Graphic Design Golden Bee, Plaster та ін.  У даний час працює у студії Grafprom та у ХША.

Україна

Анастасія Палій

Урбаністка та кураторка освітньої програми підготовчого відділення ХША.
Директорка напрямку Публічний простір у ГО Міські реформи.

Україна

Андрій Бідаков

Кандидат технічних наук. Засновник та керівник Східно-Європейської конференції з дерев’яних конструкцій ЕЕСТС. Експерт Європейського комітету COST Action FP1402 «Basis of Structural Timber Design» – from research to standards.

Україна

Борис Філоненко

Арт-критик, куратор, редактор видавництва IST Publishing, викладач гуманітарного блоку в Харківській школі архітектури.

Україна

Дмитро Заєць

Соціолог культури, кандидиат наук. Досліджує мережі взаємозв’язку людей та міського середовища. Учасник художнього об’єднання «Partizaning». Автор есе та статей про мистецтво й міську культуру. Куратор освітнього проекту з підготовки менеджерів сусідських спільнот.

Україна

Ігор Чекачков

Фотограф, засновник Chekachkov Photo Academy.

Україна

Маргарита Борисова

Архітекторка в бюро Drozdov&partners, тьюторка Технічного блоку та Нульового року у Харківській школі архітектури. Працювала з міськими та урбаністичними проектами в складі команди Громадської організації Міські реформи.

Україна

Олександра Кривцова

Архітекторка, навчалась ремеслу в Україні, Німеччині та Італії. Працювала в Zotov&Co, Buro-o та Laisne-Roussel. Зараз є архітекторкою у бюро Drozdov&Partners та викладачкою блоку Студії та Навички у ХША.

Україна

Олександра Нарижна

Перша проректорка та викладачка ХША. Архітекторка, урбаністика, міська планувальниця. Голова громадської організації Міські реформи, кураторка та керівниця проектів з трансформації Харкова.

Україна

Олексій Лях

Майстер з дерева, засновник майстерні та учасник чисельних соціальних міських проектів, в тому числі “Літня майстерня”. Тьютор блоку Навички у ХША.

Україна

Ярослав Яковлєв

Архітектор, урбан скетчер, засновник Urban Scetchers Kharkiv, співзасновник креативної агенції Сяіво.

Україна

Віталій Правик

Макетний майстер, працює в архітектурному бюро Drozdov&Partners.

Україна

Костянтин Зоркін

Митець, художник, викладач.

Для того, щоб почати навчання, потрібно зареєструватися за посиланням

ПОДАТИ ЗАЯВКУ