Харкiвська школа архiтектури — приватний заклад вищої освіти.

подати заявку

Магістратура у ХША є середовищем для сучасної архітектурної практики. Дворічна інтенсивна програма створена для тих, хто вже має базові знання в архітектурному проектуванні, але бажає отримати актуальний вектор для свого подальшого професійного розвитку у світовому контексті.

Метою програми є підготовка нового покоління українських архітекторів, які отримають найбільш актуальні та релевантні до міжнародної практики знання з проєктування та будівництва, що базуються на наступних засадах: екологічній чутливості, технологічній доцільності та концептуальній складності, а також вміння проектувати та керувати системами.

 

 • 1

  Робота з реальними проєктами та клієнтами в польових умовах. Вивчення відповідної глобальної практики аналізу, проектування та адаптації забудованого середовища на основі локальних прикладів українських міст.

 • 2

  Унікальний простір для роботи — студія, яку кожен студент може адаптувати під власні потреби. Безперервне навчання всередині студентської групи. Студенти постійно взаємодіють з містом, контекстом та громадськістю, залучаючи їх до реалізації проектів.

 • 3

  Командна робота та залучення українських та міжнародних експертів з різних дисциплін. Структура інтегрованого проекту: всі навчальні дисципліни організовані навколо реалізації складних архітектурних проектів лабораторії xLAB, які дають студентам можливість відразу застосовувати те, що вони безпосередньо вивчають.

 • 4

  Програма розроблена у відповідності до професійних стандартів Royal Institute of British Architects (RIBA)

  .

 • 5

  Акцентом програми є вивчення відповідної глобальної практики дослідження, проєктування та адаптації забудованого середовища.

 • 6
 • Спеціальність:

  191 «Архітектура та містобудування»

 • Ліцензія МОН:

  Наказ від 02.04.2019 № 227-л

 • Освітня програма:

  Архітектура та середовище
  120 кредитів ЄКТС

 • Тривалість програми:

  2 роки

 • Диплом:

  Магістр архітектури та містобудування

 • Мови навчання

  Українська, англійська

 • Форма навчання:

  Денна

 • Вартість навчання

  60 000 грн за семестр

Оскільки програма побудована навколо постійної практики, студенти у прямому сенсі будуть виходити на вулицю та занурюватись у контекст, пробувати нове та робити експерименти. І все це у супроводі тьюторів — практикуючих архітекторів з України та світу. Протягом двох років студенти реалізують 3 семестрові проекти та підготують персональний дипломний проект. Усі студентські проекти будуть створюватись для реальних контекстів, із використанням сучасних досліджень та передових методик проектування. Магістерська програма орієнтована на безперервне навчання всередині студентської групи на основі своїх успіхів та досвіду тьюторів, а також залучення до навчання місцевих спільнот та різних міждисциплінарних груп.

Блоки програми

Два рази на рік протягом усього навчання студенти проходять практику в архітектурних бюро України та Європи, лабораторії ХША, передових дослідницьких інституціях, муніципальних установах та громадських організаціях. Під час практики студенти працюють з реальними кейсами зі створення об’єктів архітектури та трансформації міст. Під час навчання студенти працюють в локальних та глобальних контекстах та вишукують нову матеріальність простору навколо. Вони навчатимуться у відомих практикуючих архітекторів, кураторів, інженерів та видатних дослідників та теоретиків сучасності.

 • 1
  рік

  Зима:

  Дослідницька практика/Воркшоп (на вибір)

  В залежності від вибору, студенти отримують можливість проходження практики в дослідницьких інституціях, міських адміністраціях чи участі в професійних воркшопах.

  Літо:

  Практика в архітектурному офісі

  Практика проходить в архітектурних бюро України та світу.

 • 2
  рік

  Зима:

  Переддипломна практика

"

"

"

"

"

"

Фулько Трефферс

Голландський архітектор та міський дослідник, засновник та колишній директор Temporary Art Centre, засновник студії 12N Urban Matters.

Нідерланди

Надя Ніліна

Міська планувальниця, громадська діячка, провідна викладачка модуля «Проблеми урбанізму» школи МАРШ та гуманітарного блоку ХША.

Сполучені Штати Америки

Олег Дроздов

Співзасновник ХША, куратор Технічного блоку ХША, викладач, засновник архітектурного бюро Drozdov&Partners.

Україна

Олександра Нарижна

Перша проректорка та викладачка ХША. Архітекторка, урбаністика, міська планувальниця. Голова громадської організації Міські реформи, кураторка та керівниця проектів з трансформації Харкова.

Україна

Лоуренс Барт

Професор урбанізму в AA School of Architecture, консультант по архітектурі та плануванню, куратор Гуманітарного блоку ХША.

Велика Британія

Євгенія Дулько

Магістер політичних наук, випускниця програми Advanced studies in integrated urban development у CANactions. Позаштатний радник Миколаївського міського голови з питань урбаністики.

Україна

ХША — це велика мережа національних та міжнародних співробітників. Під час навчання студенти будуть працювати з експертами провідних архітектурних шкіл Європи: Architectural Association School of Architecture (АА), Британія, Swiss Federal Institute of Technology (ETH), Швейцарія, Інститут медіа, архітектури та дизайну «Стрелка», University of Ljubljana, Словенія.

Харківський контекст пронизує всі програми ХША. Харків є місцем великих можливостей для тих, хто готовий прийняти виклик та взяти участь у творенні сучасної історії. Харків є та завжди був містом нових ідей, великих амбіцій, активного культурного й інтелектуального життя. Відкриття нової архітектурної школи в Харкові не є випадковим. Саме заснування університету дало поштовх для розвитку міста у ХІХ столітті. Місто з молодим студентським обличчям має величезний науковий потенціал, а також широкі перспективи для молодих спеціалістів, якими стануть представники нової генерації архітекторів.

Переваги навчання у ХША

подати заявку