Харкiвська школа архiтектури — приватний заклад вищої освіти.

Воркшоп “Cherkasy Zoo”

10.03

2020

Воркшоп "Cherkasy Zoo"

Перед командою стояла мета переосмислення шляху розвитку Черкаського зоопарку з різних точок зору та створення концепції розвитку публічного простору.

Основні акценти та потреби — нова вхідна група, яка відповідає сучасним тенденціям архітектури, є частиною загальної концепції зоопарку, вміщує в себе адміністрацію, каси та інформаційні точки.

Метою проекту також було налагодження взаємодії між тваринами та відвідувачами, створення комфортного та цікавого простору для тривалого перебування у зоопарку.

Перед учасниками воркшопу стояли виклики: яка цінність зоопарку у місті, яке може та має бути ставлення до тварин, що це за тип публічного простору та яке майбутнє у зоопарку.

Тьюторами першого воркшопу у 2018 році стали

  • Фулко Трефферс (Голландський архітектор та міський дослідник, засновник та колишній директор Temporary Art Centre (TAC) з центром у Ейндховенді.)
  • Еверт Верхаген (Голландський урбаніст, що спеціалізується на трансформації промислових зон і реабілітації покинутих індустріальних обїектів. Засновник агентства Creative Cities і компанії Reuse BV)
  • Марйо ван Шайк (Проджект менеджер, стратегічний радник, керівник програм управління, консультант багатьох інституцій Нідерландів.)

Запрошені консультанти:

  • Євген Ван (Директор Черкаського зоопарку, співзасновник Клубу любителів тварин при Спілці охорони природи)
  • Євгеній Кіося (Старший викладач кафедри генетики та цитології Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, керівник гуртка юних біологів Харківського зоопарку)

 

Команди представили 3 візії розвитку Черкаського зоопарку, які грунтуються на різних підходах до вирішення питання.

Перша группа мала за основу концепції – зміну рівнів взаємодії відвідувачів зоопарку із тваринами. Проект пропонував у спілкуванні із тваринами піти глибше, аніж наближення до них, торкання чи годування.

Основою пропозиції другої групи став аспект навчання та освіти в зоопарку: за допомогою архітектурних форм та підходів – амфітеатр, мотузковий парк, місце для харчування, публічні і контактні простори. Вони вирішували важливі складові освіти, такі як комунікація, розваги, досвід, взаємодія, спостереження.

І нарешті третя група пропонувала розглядати зоопарк у трьох масштабах: масштаб зоопарку, масштаб парку Перемоги, та масштабі міста Черкас. Починаючі з масштабу міста, вони пропонували виносити невеликі представництва зоопарку у різні частини міста аби популяризувати його. Таким чином елементи з брендом зоопарку, банери, відсилки до зоопарку чи вольєри з тактильним зоопарком можуть бути у школах, дитячих садочках, парках, набережних та навіть стати частиною будівель.

Організатор воркшопу: Харківська школа архітектури

Підготовка та супровід: ГО «Міські реформи»

Партнери:
Черкаський зоопарк, архітектурне бюро “Project 7”

за підтримки корпорації «Рошен»